O mnie

Cześć!Biorąc pod uwagę tematykę bloga, chyba oczywistym jest, że kocham książki. Mam też drugą miłość - podróże. Nie jakieś dalekie i drogie, jeżdżę i zwiedzam przede wszystkim Polskę. Najlepiej na piechotę, sporo samochodem. Jestem przewodnikiem, przodownikiem, działam w PTTK. Dalsze podróże pozostają na razie w sferze marzeń, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się to zmienić.

Po co założyłam bloga? Żeby pisać o książkach, które towarzyszyły mi od zawsze. Wiem, że wszyscy blogerzy i zagorzali czytelnicy tak mówią. Nie wiem na ile mówią prawdę i nie będę udowodniać, że ja ją mówię (chociaż gdzieś mam zdjęcie, gdzie mała Dominika siedzi na nocniku i ogląda książeczki ;) ). 

O jakich książkach piszę? Tak naprawdę czytam wszystko. Książki dla młodzieży, babskie czytadła, kryminały, biografie, reportaże - to wszystko będzie można tu prędzej czy później znaleźć. Najmniej będzie szeroko pojętej fantastyki, sf, fantasy - gatunki, z którymi mi całkiem nie po drodze, ale zdarza się, że coś mi wpadnie w łapki. Czytam książki nowe i takie wydane kilkanaście lat temu. Rzadko najnowsze nowości (zanim kupię i przeczytam przestają być nowościami), ale staram się być na bieżąco co się dzieje w wydawniczym świecie. Czytam książki swoje, biblioteczne, pożyczone od koleżanek.

Nie umiem lać wody, pisać wypracowań na miliony stron. Będę pisać krótko, subiektywnie, po mojemu. Nie oszukuję się, że jestem poważnym, profesjonalnym recenzentem. Robię literówki i notorycznie zjadam przecinki (a podobno osoby, które dużo czytają nie powinny tego robić ;) ), za co z góry uczulonych na to czytelników przepraszam.

Mam mocne postanowienie, że pokonam swój słomiany zapał i blog nie umrze wraz z nawałem nauki. Co z tego wyjdzie? Pożyjemy, zobaczymy. Książki będę czytać zawsze, a to jest chyba najważniejsze.

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś komu to wszystko będzie odpowiadać i mimo wszystko ktoś tu czasem zajrzy. 


Witajcie, jestem Dominika. Jestem jawnym książkoholikiem. Czytam od zawsze i... nie zamierzam przestać.

Kontakt: d.kalabun@gmail.com

4 komentarze:

 1. Przecudowna nazwa bloga, śliczne zdjęcie i pełen uroku uśmiech, intrygujące książki - cieszę się, że cię znalazłam. ;) No i mieszkam w Gdańsku, więc gdybyś chciała kiedyś pogadać z inną książkoholiczką nie tylko na blogu albo wymienić się książkami, polecam się na przyszłość. :)
  Uściski,
  Kaś

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie da się Ciebie nie lubić :) Sympatyczna buzia i fajny styl pisania ! Lubię to!;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć książkoholiku. Śląsk pozdrawia Gdańsk ;-)
  Pozdrawiam, ReniferCzyta.pl

  OdpowiedzUsuń